BEST OF SURINAME
kolibrie bij Kabalebo Nature Resort

In drie weken krijgt u een compleet beeld van Suriname. Op een ontspannen en comfortabele manier beleeft u de overweldigende natuur in de diepe binnenlanden en kuststreken en maakt u kennis met de diversiteit aan culturen.

Prijs 2025 v.a. € 3.959,- excl. vlucht.
Prijs incl. KLM vlucht op aanvraag.

Highlights

  • Historische binnenstad
  • Commewijne district en historie
  • Bigi Pan Natuurreservaat
  • Saramaccaanse cultuur
  • Onbewoonde Amazone jungle

Reisinformatie

De naam zegt het al, ‘het beste van Suriname’ in 20 dagen. Een zeer afwisselende rondreis voor iedereen die Suriname echt goed wil leren kennen en de grote diversiteit aan landschappen wil zien, maar wel op een comfortabele manier.
De basis in Paramaribo is een comfortabel hotel met een lekker zwembad en een grote tuin. Doordat u hier meerdere keren terugkeert krijgt het prettige gevoel van ‘thuiskomen’ en reist u alleen met handzame bagage tijdens de meerdaagse uitstapjes. Uw overige bagage kunt u achterlaten in het hotel. Het hotel ligt op loopafstand van de binnenstad waar u overdag veel kunt beleven en ’s avonds heerlijk kunt eten.
De gids neemt u mee op pad en vertelt meer over het gedeelde verleden van Suriname en Nederland tijdens het bezoek aan het Commewijne gebied. Verder is er veel aandacht voor de ongerepte en overweldigende natuur. Zo bezoekt u het Bigi Pan Natuurreservaat met haar vele vogels en reist u naar zowel het bewoonde als onbewoonde deel van de jungle. U bent te gast bij de Saramaccaanse bevolking,  waar u meer leert over hun cultuur en hoe ze leven met gebruiken die vanuit hun voorouders uit Afrika zijn doorgegeven.
Het ongerepte regenwoud komt aan bod tijdens uw verblijf in het Kabalebo Resort. Het resort is gelegen in het diepe binnenland, ver weg van de bewoonde wereld. Hier wordt u ‘s ochtends gewekt door het doordringende geluid van de overvliegende ara’s, zwermen de kolibries in het rond op zoek naar nectar bij bloeiende struiken en is de kans dat u de zeldzame harpij-arend spot aanzienlijk. Grotere zoogdieren (bv. tapirs en katachtigen) worden hier ook regelmatig waargenomen, met name tijdens de lage waterstand (tussen september-november).

 

VertrekdagenDinsdag
Aantal dagen20 dagen
Min. aantal personen2
Vervoerbus, boot, binnenlandse vlucht
Accommodatie2-persoonskamer / appartement
ReisschemaConform dag-tot-dag programma

Reisschema

Dag 1 - Aankomst in Suriname

Bij aankomst op de luchthaven van Suriname, de Johan Adolf Pengel International Airport, staat er een busje voor u klaar dat u naar Hotel Torarica brengt. Dit hotel ligt zeer aantrekkelijk in het hartje van het centrum. Door het zwembad met zonneterras en de tropische tuin, die doorloopt tot aan de romantische pier in de Suriname rivier, geeft dit hotel ook een ‘buiten’ gevoel.

Dag 2 – Paramaribo

Na het uitgebreide ontbijt is er tijd om op eigen gelegenheid de stad te verkennen. Maak met behulp van onze stadswandeling een informatieve wandeling door het oude stadscentrum van Paramaribo. De wandeling leidt langs historische gebouwen en bezienswaardigheden, indrukwekkende houten kerken, de gezellige Waterkant met de Javaanse eetstalletjes, het Onafhankelijkheidsplein, de kleurrijke markt en de bloemenstands met prachtige tropische bloemen. Ook kunt u een bezoek brengen aan een van de interessante musea in Paramaribo, waaronder Fort Zeelandia of het Koto museum.

Dag 3 t/m 6 - Plantage Frederiksdorp

In de ochtend wordt u opgehaald bij Hotel Torarica  en vertrekt u met de gids via de Wijdenboschbrug richting het Commewijne district. In dit district is de Javaanse en Hindoestaanse gemeenschap goed vertegenwoordigd. De gids vertelt u meer over de geschiedenis en de ontwikkeling van dit gebied. We brengen onder andere een bezoek aan het Openluchtmuseum in Fort Nieuw Amsterdam en het monument bij de voormalige suikerfabriek Mariënburg om het historische beeld volledig te krijgen. Na een leerzame dag wordt u bij de steiger van Mariënburg afgezet waar u de bootoversteek maakt naar Plantage Resort Frederiksdorp. Op deze voormalige plantage en politiepost is tegenwoordig een comfortabel resort te vinden. Tijdens uw verblijf kunt u een bezoek brengen aan het verhalenmuseum en de historische interactieve wandeling maken door het bos op het naastgelegen terrein. Andere voorbeelden zijn een boottocht om dolfijnen te spotten en tijdens het legseizoen van de zeeschildpadden kunt u mee op nachtelijk avontuur richting de legstranden. Tijdens uw verblijf op Frederiksdorp kunt u ook fietsen, bijvoorbeeld in oostelijke richting naar Kroonenburg, of een rotiworkshop bij mevrouw Dipai doen. Alle excursies zijn facultatief te boeken.

Op Frederiksdorp heeft u ook voldoende tijd om te ontspannen bij het zwembad of u gaat languit in de hangmat met of zonder een boek. Op de laatste dag wordt u weer bij de pier van Mariënburg opgehaald voor de terugreis naar Paramaribo.

Dag 7 t/m 9 - Anaula Nature Resort

In de vroege ochtend vertrekt u met de bus vanaf het hotel richting Atjoni. Daar ligt de korjaal te wachten die u verder brengt naar Anaula Nature Resort. Het onderkomen is gebouwd op een eilandje in de Ferulasivallen. U overnacht in comfortabele 2-persoonslodges met veranda waar u kunt luieren en genieten van de prachtige omgeving. Het resort beschikt over een zwembad met zonnedek. In de avonduren kunt u een drankje aan de bar gebruiken. Anaula ligt vlakbij het Saramaccaanse dorp Gunsi, ook het grotere dorp Nieuw Aurora ligt vlakbij het resort. Hier is een missiepost met o.a. een schooltje en een medische post. Tijdens een bezoek aan de dorpen maakt u kennis met de eeuwenoude tradities die de voorouders uit Afrika meenamen. U maakt verder verschillende trips per korjaal over de rivier en een boswandeling met uitleg over de flora en fauna van het regenwoud. Op de laatste dag vertrekt u weer richting de stad en heeft u een vrije avond in Paramaribo.

Dag 10 t/m 12 - Bigi Pan

Na het ontbijt wordt u met een busje opgehaald voor een lange tocht naar het Westen van Suriname. Aangekomen in Nickerie stapt u over in een bootje voor een vaartocht naar het Bigi Pan natuurreservaat. U logeert hier in het Akira Overwater Resort. Dit resort bestaat uit een groep lodges op het water die met elkaar verbonden zijn door steigers. Vanaf uw balkon heeft u uitzicht over het meer waar u kunt genieten van de zonsopgang en -ondergang.

Tijdens uw verblijf op Akira maakt u een tocht over het meer en door het mangrovegebied. U zult een diversiteit aan vogels kunnen spotten. Veel steltlopers, reigers, maar ook roofvogels en spechten voelen zich hier helemaal thuis. Met wat geluk komt u ook rode ibissen tegen die door het eten van krabbetjes en garnalen prachtig donkerrood van kleur zijn. Regelmatig worden er ook kleine kaaimannen gespot. Op de dag van vertrek wordt u weer met de boot naar de steiger gebracht waar het busje op u staat te wachten om u naar Groningen te brengen, waar u de komende dagen verblijft in een kleinschalig appartementencomplex met zwembad aan de Saramacca rivier. In de avond  kunt u hier gebruik maken van de maaltijdservice.

Dag 13 t/m 15 - Groningen

In de koelkast treft u alle ingrediënten aan voor een uitvoerig “doe-het-zelf” ontbijt: verse broodjes, thee, koffie, eieren, beleg en fruit. Voordat de broodjes de oven in gaan en de koffie pruttelt, kunt u alvast een duik in het zwembad nemen. Anoeska, de bedrijfsleidster, informeert u graag over de mogelijkheden voor uitstapjes. Een absolute aanrader is een boottochtje in de vroege ochtend over de Saramacca rivier. Het vroege opstaan wordt beloond; de mysterieuze ochtendnevel boven de rivier en de nog niet te felle zon leveren prachtige plaatjes op. Het is ook het tijdstip waarop de aapjes en vogels zich het beste laten zien. Met een kopje koffie of thee aan boord is het plezierig wakker worden. U kunt ook een ritje per fiets maken naar een lokale warung in Groningen of naar het nabijgelegen opvangcentrum voor luiaarden. Vanwege het ontbreken van fietspaden is fietsen in het donker niet aan te raden. Daarom raden wij u ook voor deze avond de maaltijdservice bij het appartementencomplex aan.

Op da laatste dag wordt u opgehaald door een chauffeur voor de volgende tour naar Kabalebo.

Dag 15 t/m 19 - Kabalebo Nature Resort

Onze chauffeur haalt u op voor een transfer naar vliegveld Zorg en Hoop. Vanaf dit kleine vliegveld, dat net buiten het centrum van Paramaribo ligt, vertrekt uw vliegtuigje richting het Kabalebo Nature Resort. Al snel na vertrek vliegt u boven een onmetelijk groot ‘broccoli-veld’ waartussen de rivieren zich een weg banen. Midden in dit gebied, waar helemaal geen mensen wonen, landt u voor de deur van het Resort op een grasbaan. U verblijft hier in de Inspiration Point Lodge.

Een heerlijke lunch staat al voor u klaar en deze eerste dag maakt u met de gids een korte wandeling in de omgeving. Tijdens uw verblijf geniet u van de ongerepte jungle en een uitstekende verzorging. Dit stukje Amazone-regenwoud is het leefgebied van vele vogels. Maar ook vlinders, kikkers, apen en andere zoogdieren zoals tapirs, capibara’s, reuzenotters, een poema, jaguar of een luiaard kunt u hier tegenkomen. De activiteiten worden door de crew  samengesteld. Afhankelijk van de waterstand en weersomstandigheden bieden ze een zo afwisselend mogelijk programma aan met junglewandelingen, tochten over de rivier per korjaal en per kajak. Per dag kunt u kiezen uit 2 activiteiten, waarbij de een meestal fysiek wat zwaarder is dan de ander. Op de laatste dag vliegt u na de lunch terug naar de stad en bent u in de loop van de middag weer terug in hotel Torarica.

Dag 20 - Dag van vertrek

De laatste uren kunt u nog even lekker relaxen in de tuin van Torarica of  nog even wat leuke souvenirs gaan kopen in de stad. Van onze chauffeur krijgt u de exacte tijd door dat u opgehaald wordt om naar de luchthaven te gaan.

Accommodaties

Voorzieningen per locatie

  • Torarica: kamer met eigen douche/toilet/airco. Ontbijtbuffet
  • Plantage Frederiksdorp: historische politiewoning met eigen douche/toilet/airco. Ontbijt inbegrepen
  • Anaula Nature Resort: lodge met eigen douche (koud water) /toilet en ventilator. Volpension.
  • Akira: lodge op het water met ruim zonneterras, eigen douche (koud water) /toilet en airco. Volpension.
  • Appartementen Bloemendaal: appartement met balkon, open keuken, eigen douche/toilet, airco. Doe-het-zelf ontbijt
  • Kabalebo Nature Resort: kamer in de Inspiration Point Lodge eigen douche/toilet/airco. Volpension.

Aanvullende informatie rondreizen

Inbegrepen kosten:
Reiskosten
  • Lokale vervoerskosten en transfers (ook van en naar de luchthaven)
Belasting
  • Lokale belastingen
Verblijf
  • Alle overnachtingen inclusief ontbijt  (2-persoonskamer tenzij anders aangegeven) conform reisprogramma
  • Bij verblijf in het binnenland zijn alle maaltijden (incl. koffie, thee en water)  inbegrepen.
Excursies
  • De in het reisprogramma opgenomen excursies in het binnenland.
  • Tijdens alle tours en excursies wordt u begeleid door een Nederlandssprekende of Engelssprekende gids.
Informatie
  • Informatie ter voorbereiding bij de bevestiging, verstuurd per mail
  • Reisbescheiden en vouchers per mail (of versturen per post met extra’s tegen bijbetaling)

Bijkomende kosten bij rondreizen

Niet inbegrepen:
Reiskosten
  • Intercontinentale vluchten.
  • Consumenten bijdrage SGR € 5,00 per persoon.
  • Eenmalige reserveringskosten (€ 30,00).
  • Een z.g. entry fee voor Suriname.
    Meer informatie leest u op de site van VFS.Global.
  • Evt. verplicht gestelde gezondheidsverklaringen en / of vaccinatiebewijs
Verzekeringen
  • Reis- en annuleringsverzekering.
    Voor reizen naar het binnenland is een reisverzekering verplicht.
Verblijf
  • Niet genoemde maaltijden in het reisprogramma.
  • Tijdens de trips naar het binnenland de alcoholische- en frisdranken.
  • Bij deze rondreis zijn wij uitgegaan van twee volwassenen. Uiteraard zijn andere samenstellingen mogelijk. De prijs en kamerindeling is dan op aanvraag.
Excursies
  • Facultatieve excursies.
Diversen
  • Upgrades.
  • Persoonlijke uitgaven en fooien.

KLM vlucht informatie

KLM vlucht
Indien gewenst kan Suriname Holidays uw intercontinentale KLM-vlucht boeken. Bij de combinatie-rondreizen met Curaçao wordt uw KLM terugvlucht vanaf Curaçao geboekt. De doorvlucht vanaf Paramaribo naar Curaçao kan ook voor u worden geboekt. Deze vluchten worden meestal uitgevoerd door Surinam Airways, dat is de best beschikbare optie op dit moment.

Landarrangement
Wilt u liever zelf uw vlucht regelen of heeft u al een vlucht geboekt, dan is het belangrijk dat u ons uw vluchtgegevens doorgeeft zodat wij uw rondreis goed laten aansluiten op uw aankomst- en vertrekvlucht.  De meeste rondreizen zijn uitgewerkt op basis van een specifieke vertrekdag. Als u op een andere dag arriveert, is het mogelijk de volgorde van het programma aan te passen zodat het aansluit op uw vluchtschema.
Houdt u rekening met evt. meerkosten als er iets in de volgorde van de reis verandert.

knop reis boeken klein